Niezbędnik dewelopera: Social Listening

Niezbędnik dewelopera Social Listening

Internet to ogromne medium, w którym znajdziemy mnóstwo opinii na różne tematy. Począwszy od dyskusji, przez obserwacje, a skończywszy na rekomendacjach. Dla deweloperów szczególnie ważne są te ostatnie, ponieważ przyczyniają się do pozyskiwania nowych klientów. Obserwacja opinii użytkowników w sieci ma swoją nazwę – Social Listening (SL)– i jest to jedna z najbardziej przydatnych metod badawczych dla wielu przedsiębiorców.

Pozyskuj informacje

Chcąc lepiej zrozumieć potrzeby swoich potencjalnych klientów – poznać ich oczekiwania i plany na przyszłość – ważne jest zapoznanie się z ich opinią na dany temat. Ludzie od zawsze dzielą się opiniami na temat zakupionych mieszkań lub innych usług. W ostatnim czasie głównym medium do przekazywania i pozyskiwania informacji jest Internet. Media społecznościowe, blogi oraz inne strony, na których można w jakiś sposób wdać się w dyskusję, stały się głównym narzędziem do analizy pozycji marki na rynku. Głównie dlatego, że wymiana informacji na takich stronach jest bardzo prosta i nie wymaga większego wysiłku.

Social Listening – zalety

Wiele przedsiębiorstw, w tym firmy deweloperskie, korzysta z metod typu Social Listening, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę podoba się klientom w ich mieszkaniach. Dzięki wsłuchiwaniu lub wczytywaniu się w opinie innych osób przedsiębiorca może:

  • poznać potrzeby swoich klientów,
  • być na bieżąco z panującymi trendami,
  • planować działania marketingowe,
  • pozyskać informacje o konkurencji,
  • dotrzeć do osób mogących promować markę,
  • utrzymywać kontakt z klientami w mediach społecznościowych,
  • odpowiadać na komentarze i pytania,
  • budować swoją pozycję na rynku.

Im lepiej poznasz swoich klientów, tym skuteczniej zaplanujesz działania, które wyróżnią Cię na tle konkurencji. Poza obserwacją social mediów i innych obszarów internetu pomocne może okazać się również uruchomienie infolinii. Ta alternatywa jest dobra w szczególności spraw stricte konsumenckich.

Podsumowanie

Tak jak już wcześniej wspominano, głównym celem metody Social Listening, jest pozyskiwanie informacji i opinii klientów o nieruchomościach i mieszkaniach. W internecie – zupełnie odwrotnie niż w przypadku rozmowy face to face – ludzie są bardziej szczerzy, a co za tym idzie, mogą tam pisać to, co tak naprawdę myślą. Dzięki SL deweloperzy mogą dowiedzieć się, jakie klient ma upodobania oraz na co zwrócić uwagę lub czego unikać w rozmowie z potencjalnym nabywcą.

Konsumenci coraz częściej posiłkują się opiniami innych użytkowników bądź serwisów informacyjnych. Dzięki łatwemu dostępowi do sieci, grono internautów sukcesywnie powiększa się, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się współpraca z popularnymi influencerami lub ambasadorami marki.
Podsumowując, metoda obserwacji i śledzenia opinii użytkowników w sieci pozwoli Ci zdobyć informacje, które mogą okazać się kluczowe dla pozyskania nowych klientów. A obserwując to, co mają do powiedzenia Twoi obecni interesanci, będziesz miał możliwość stworzenia swojego lojalnego grona stałych klientów.

Zapraszamy do kontaktu! Łącząc się z nami, telefonicznie bądź mailowo, dowiesz się znacznie więcej o metodzie Social Listeningu i jak odpowiednio wdrożyć ją w praktyce, aby skutecznie prowadzić sprzedaż nieruchomości w sieci.